MgA. Nikol Rýdlová
Vedoucí výtvarných kurzů

Dveře ateliéru jsem pro veřejnost poprvé otevřela v roce 2015. Impulzem k tomu byla nejenom má vášeň pro umění, ale i touha se o radost z tvorby podělit a předat získané zkušenosti.

V roce 2022 jsem úspěšně ukončila magisterské studium v ateliéru Kov a šperk na fakultě umění a designu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2018 jsem úspěšně absolvovala na bakalářském studiu v oboru Sklo a šperk na Technické univerzitě v Liberci. V roce 2017 jsem absolvovala stáž v ateliéru šperku na portugalské univerzitě Escola Superior de Artes e Design a v roce 2018 stáž na fakultě keramiky a skla na polské univerzitě Academy of Fine Arts in Wroclaw.

Ve své tvorbě se věnuji především autorské tvorbě šperků a objektů, má díla jsou často autobiografická. Za svůj domovský materiál považuji sklo.

Zvláštní pozornost věnuji také aktuálnímu dění zaměřenému prředevším na problematiku ekologie.

V roce 2018 jsem měla příležitost absolvovat stáž u portugalské šperkařky Olga Noronha, s níž jsem spolupracovala na vymýšlení a tvorbě kolekce autorských šperků pro Lisbon Fashion Week ́18.

Na přelomu let 2018 a 2019 jsem pobývala v Brazílii, kde jsem se zabývala tamním autorským šperkem a designem.

V roce 2019 – 2021 jsem lektorovala i v Praze v galerii Villa Pellé se zaměřením na současnou ilustraci.

Od září 2022 se budu dále vzdělávat a to v oblasti foukání technického skla na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, která je jako jediná škola v ČR nabízející tento obor.

Dveře ateliéru jsem pro veřejnost otevřela poprvé v roce 2015. Impulzem k tomu byla nejenom má vášeň pro umění, ale i touha se o radost z tvorby podělit a předat získané zkušenosti.

Jsem výtvarnice v současné době studující v ateliéru Kov a šperk na fakultě umění a designu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

V roce 2018 jsem úspěšně ukončila studium v oboru Sklo a šperk na Technické univerzitě v Liberci. V roce 2017 jsem absolvovala stáž v ateliéru šperku na portugalské univerzitě Escola Superior de Artes e Design a v roce 2018 stáž na fakultě keramiky a skla na polské univerzitě Academy of Fine Arts in Wroclaw.

Ve své tvorbě se věnuji především autorské tvorbě šperků a objektů, má díla jsou často autobiografická. Zvláštní pozornost věnuji také aktuálnímu dění zaměřenému především na problematiku ekologie.

V roce 2018 jsem měla příležitost absolvovat stáž u portugalské šperkařky Olga Noronha, s níž jsem spolupracovala na vymýšlení a tvorbě kolekce autorských šperků pro Lisbon Fashion Week ́18. 

Na začátku roku 2019 jsem začala lektorovat i v Praze a to v galerii Villa Pelle se zaměřením na současnou ilustraci.