KURZ PRO SENIORY

Vzdělávat se můžete v každém věku.
90 minut / lekce
18 lekcí / kurz
kurz / 3.600 Kč

Tvořete společně s námi, ať už jste začátečník nebo pokročilý.

Rádi malujete, kreslíte, nebo tvoříte? Nebo byste s tím chtěli začít? Přidejte se k nám. Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Výtvarné kurzy v ateliéru NR jsou příjemnou formou strávení volného času. Sami se můžete rozhodnout, zda-li se budete chtít zaměřit na něco konkrétního a postupně se v tom zdokonalovat, nebo si budete chtít tvořit jen tak pro radost a vyzkoušet si různé výtvarné techniky.

Pro začátečníky i pokročilé
Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Naučení se práce s formátem, kompozicí a perspektivou
Účastník kurzu se naučí umístit pozorovaný předmět do formátu, správně vystihnout barevnou i světelnou skladbu obrazu a pracovat s tvary obsaženými v obraze.
Různé výtvarné přístupy, techniky a pojetí
Účastník kurzu si bude moci vyzkoušet různé techniky, jako je například kresba tužkou, uhlem, rudkou, tuší, malba suchým psatelem, olejovým pastelem, akvarelem, akrylem, tuší a mnohé další.
Rozvinutí kreativního myšlení a výtvarného cítění
Účastník kurzu bude tvořit podle skutečného modelu či zátiší, v plenéru, podle tištěné předlohy i podle své fantazie. Kromě přesných studií se účastník kurzu naučí obraz posunout tak, aby byl po výtvarné stránce zajímavý.
Získání samostatného výtvarného projevu
Účastník kurzu se naučí pracovat tak, aby byl schopný samostatně vytvořit obraz za použití potřebných výtvarných disciplín. Během kurzu také rozvine svůj individuální výtvarný rukopis a najde zaměření, které mu bude vyhovovat nejvíce.
Individuální přístup lektora
Díky menšímu počtu účastníků mohou probíhat konzultace nad vznikající tvorbou s každým účastníkem kurzu zvlášť. Náplň výuky může být individuálně přizpůsobena podle potřeb a přání účastníka.
Šálek kávy nebo čaje
Účastník kurzu se může během lekce občerstvit šálkem kávy nebo čaje.
Potřebné doplňující pomůcky:
Nu kurz je potřeba pořídit si dopňující výtvarné potřeby, jimiž jsou suché pastely s minimálním počtem 24 odstínů a akvarelové barvy s minimálním počtem 10 odstínů (doporučuji pánvičky, než-li tuby). Dále doporučujeme pracovní převlečení a přezůvky. Pokud si s výběrem pomůcek nebudete vědět rady, rádi Vám poradíme. Pokud si nebudete chtít kupovat své vlastní pomůcky, je možné si je za 450,- Kč na pololetí zapůjčit.

Kurz pro školní rok

PO 17.30 - 19.00 hod.

PŘIHLÁŠKA DO KURZU